heureka-2

„Degantis“ pasiūlymas!

GERIAUSI MOKSLO IR ŽINIŲ CENTRAI EUROPOJE: HELSINKYJE– HEUREKA, TARTU-AHHAA IR NAUJAUSIAS HIDROLĖKTUVŲ MUZIEJUS TALINE!

Siūlome pasinaudoti nepaprastu kelionių agentūros „InLt“ pasiūlymu – galimybe aplankyti geriausius Europos mokslo ir žinių centrus: Helsinkyje – Heureka ir Tartu – AHHAA, taip pat aplankant naujausią hidrolėktuvų muziejų Taline.

Gruodžio 6 – 8 (3d.)

Gruodžio 18 – 20 (3d.)

Kelionės aprašymas

1 diena

07:00 val. išvykimas iš Lietuvos. Vykstame Talino link. Atvykus į Taliną aplankysime pasaulyje analogų neturintį Lennusadam (Hidrolėktuvų uosto) muziejų* Tarp daugybės pramogų turistams siūloma išbandyti suvaldyti lėktuvą naudojant realaus skrydžio simuliacinę programą bei apžiūrėti garsųjį ir apdainuotąjį geltonąjį submariną, kurio viduje yra įrengta nedidelė kino salė.Trokštantiems ne tik pramogų, bet ir žinių, muziejus yra parengęs nemažą įvairių laivų ekspoziciją. Angare saugomas ir vienintelio vietinės gamybos laivo nuolaužos, išlikusios nuo viduramžių, taip pat čia saugomas ir įspūdingas estų povandeninis laivas „Lembit“, o muziejaus uoste galima pamatyti tikrų, vandens paviršiuje plūduriuojančių laivų. Vienas iš įdomiausių eksponatų – didžiausias pasaulyje ledlaužis, išlikęs nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Ledlaužį galima apžiūrėti ir iš vidaus, pasivaikščioti po denį ar vidines laivo erdves. Apžvalginė ekskursija po vakarinį Talino senamiestį: Tompea pilis, Šv. Domo katedra, “Trumpoji koja”, rotušė, “bandelių skersgatvis”, miesto amatininkų ir “juodagalvių” gildijos pastatai, Šv. Nigulistės bažnyčia, “Storosios Margaritos” bokštas. Nakvynė viešbutyje Taline.

2 diena

Ryte išvykstame į uostą. Išplaukiame į Helsinkį. Atplaukus vykstame į „Heureką“* Tai Interaktyvus muziejus, kuriame patraukliai pateikiamos mokslo – nuo lingvistikos iki biochemijos – teorijos ir išradimai, dabarties technologijos, pristatomi ir analizuojami įvairūs mūsų planetos socialiniai ir gamtos reiškiniai. Sumaniai ir žaismingai pateikiami eksponatai įdomūs mažam ir suaugusiam, o, svarbiausia, didžiąją dalį eksponatų galima pačiupinėti ir pačiam atlikti daugybę eksperimentų bei testų. Muziejuje yra keletas nuolatinių ekspozicijų, bet dauguma jų dažnai keičiamos ar atnaujinamos. Viena mėgstamiausių parodų – „Apie monetas“. Ji skirta Suomijos monetų kalyklos 150-osioms metinėms paminėti. Ypač žavi galimybė pasigaminti monetą su savo atvaizdu. Išbandyti savo drąsą galima važiuojant dviračiu maždaug penkių metrų aukštyje ištemptu lynu, išbandyti ”vinių lovą”, pažiūrėti žiurkių krepšinį ir kt. Moderniame planetariume galimybė pasisemti ir astronomijos žinių, nes čia rodomi filmai apie visatą. Apžvalginė ekskursija pėsčiomis po Helsinkį: apžiūrėsime unikalią granito uoloje iškaltą Tempeliaukio bažnyčią; aplankysime gražiausias miesto aikštes, apžiūrėsime modernaus meno muziejaus pastatą, primenantį ledo luitą, naujo dizaino pastatą – ”Tylos koplyčią”. Aplankysime garsaus suomių kompozitoriaus J. Sibelijaus parką, apžiūrėsime jam pastatytą orginalų paminklą iš 600 nerūdijančio plieno vamzdžių. 18:30 val. gražiu M/S Baltic Princess laivu išplaukiame į Taliną. Nakvynė kajutėse laivui stovint Talino uoste. Pramogos laive.

3 diena

08:30 val. išlipame iš laivo. Išvykstame į Tartu. Aplankome AHHA mokslo centrą. Pažintis su miestu: Rotušės aikštė, Šv. Jono bažnyčia ir jos apžvalgos aikštelės, akmenimis grįstos gatvelės, Tomemegi kalva su „Toravere“ observatorija, Domo katedros griuvėsiai, “Velnių” ir “Angelų” tiltai. Tartu universiteto biblioteka ir istorijos muziejus, kurioje saugoma apie trys milijonai knygų, 45 inkunabulai, senų graviūrų kolekcija, Tartu universiteto pastatų kompleksas, paminklas Tartu universiteto įkūrėjui švedų karaliui Gustavui II Adolfui, Šv. Antano gildija – puoselėjanti istorinių Hanzos laikų gildijos tradicijas.
Pavakaryje švykstame Lietuvos link. Naktį grįžtame į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

-kelionė autobusu;
-1 nakvynė viešbutyje Taline su pusryčiais;
-1 nakvynė keturvietėse B klasės (be lango) laivo kajutėse;
-kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa;

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

-Įėjimo bilietas „Hurekoje“ , įskaitant vieną programą ir 1 filmą planetariume – 15 EUR senjorams, studentams, vaikams iki 16 metų; 22 EUR suaugusiems;
-„Lenusedam“ muziejus Taline –8 EUR moksleiviams, 14 EUR suaugusiems;

Galimos ir kitos kelionės datos.

139€ 115€

Daugiau informacijos:

www.inlt.eu

arba kreipkitės į mus – www.infosvencionys.lt, svencioniuturizmas@gmail.com, (8 387) 51 047