Jaunimo garantijų iniciatyvos projektas ,,Atrask save“

Naujas logo

NORITE IŠBANDYTI SAVE NAUJOJE SRITYJE? NORITE SAVANORIAUTI, BET NEŽINOTE KAIP IR KUR?

Jaunimo garantijų iniciatyvos projekto ,,Atrask save“ savanoriškos veiklos organizavimo veikla laukia Jūsų! 

Savanoriška veikla Lietuvoje įgauna vis „ryškesnius“ atspalvius. Savanorystė – puiki galimybė realizuoti save, „pasimatuoti“ profesiją, būti ir veikti toje darbinės veiklos srityje, kurioje save įsivaizduoji ateityje.

JGI projekto ,,Atrask save“ tikslas – sumažinti nedirbančio, nesimokančio, mokymuose nedalyvaujančio 15-29 metų jaunimo skaičių, įgyvendinant ankstyvosios intervencijos ir aktyvumo skatinimo priemones, atsižvelgiant į tai, kokį pasiūlymą jaunas žmogus pageidauja gauti: dirbti, mokytis ar atlikti praktiką.

Teikiant savanoriškos veiklos organizavimo paslaugas jauniems žmonėms nuo 15 iki 29 metų suteikiama galimybė įgyti patirties savanoriaujant įvairaus profilio (meno, aplinkosaugos, sporto, socialinės srities, sveikatos apsaugos ir kt.) organizacijose, įstaigose, institucijose.

Kodėl verta savanoriauti?

Jaunas žmogus savanoriaudamas išbando save naujoje aplinkoje, mokosi bendrauti ir bendradarbiauti, dirbti komandoje, kelti iššūkius ir juos įveikti, randa bendraminčių, yra reikalingas. O kur dar galimybė pažinti organizaciją „iš vidaus“, užmegzti naujas, naudingas pažintis, praturtinti savo kasdienybę, gilinti žinias, tobulėti ir stebėti asmeninio augimo pokyčius.

Baigęs savanorystę savanoris gauna pažymėjimą (parengtas pagal jaunimo pasą „Youthpass“), patvirtinantį, kad tam tikrą laiką, tam tikroje organizacijoje jaunuolis savanoriavo. Gautame pažymėjime aprašomos savanorystės metu tobulintos kompetencijos, susiejant jas su konkrečia savanorio patirtimi. Tai naudinga rengiant gyvenimo aprašymą ir ieškant darbo, nes vis daugiau darbdavių savanorišką veiklą pripažįsta, vertina kaip vertingą, daug pasakančią apie žmogaus, ieškančio darbo, motyvaciją, atsakomybę, gebėjimus, vertybes ir kt.

Kompensacijos

Programos dalyviams finansuojamos kelionės išlaidos, maistpinigiai, kanceliarinės ir specialiosios priemonės, PSD (Privalomas sveikatos draudimas) bei būsto nuoma (jei savanoriaujama kitame mieste).

Savanorystės trukmė

Maksimali savanorystės trukmė yra 4 mėnesiai, minimali – 1 mėnesis. Per savaitę savanoriškai veiklai turėtumėte skirti apie 25 val., per mėnesį – 100 val. O tai reiškia, kad pusę dienos galite skirti darbo paieškai, kultūriniams renginiams, susipažinimui, bendravimui su skirtingais žmonėmis, savirealizacijai, akiračio plėtimui ir pan.

Vieta

Savanoriauti galima bet kuriame Lietuvos mieste. Detalų priimančių organizacijų sąrašą galite rasti svetainėje – www.buksavanoriu.lt.

Kaip viskas vyksta?

Norinčiam savanoriauti asmeniui reikia susisiekti su Vietos JGI koordinatore Lijana Špakova (el.paštas: lijana.spakova@gmail.com, mob.tel.: +370 633 34652) arba su savanorių mentore Aurelija Petronyte (el.paštas: svencioniumentorius@gmail.com, mob.tel.: +370 695 66134).

Visą savanorystės laikotarpį jauną žmogų lydi mentorius, kuris padeda išsirinkti organizaciją, aptarti veiklas, pasirašyti savanorystės sutartį ir kt. Jis yra tas žmogus, su kuriuo galima bet kada susisiekti ir konsultuotis savanorystės klausimais. Organizacijoje savanorį į veiklas įtraukia ir su organizacijos kultūra, kolektyvu supažindina kuratorius. Tai žmogus organizacijoje atsakingas už savanorius. Projekto metu vyksta nuolatinis savanorio, mentoriaus ir kuratoriaus bendradarbiavimas.

Jeigu norite keistis, tobulėti, veikti, ir jei vis dar bandote atsakyti į daugybę gyvenimo klausimų, kviečiame laužyti standartus ir tapti savanoriu – tai bus nauja, nuostabi, praturtinanti patirtis!

 

Projekto „Atrask save“ mentorė

Aurelija Petronytė