Ką atskleidė projekto „Bėlio, Bėlaičio ir Sėtikio ežerų mikroregiono tyrimai ir pritaikymas kultūriniam turizmui” vadovas
Šiandien norime su Jumis pasidalinti renginio, įvykusio 2021 m. gruodžio 10 d. Nalšios muziejuje akimirkomis bei visuomenei atskleistais faktais.
Projekto vadovas archeologas Rokas Kraniauskas pristatė projekto idėją, tikslą ir sumanytus siekius bei atradimus. Povandeninių archeologinių žvalgymų metu aplink Bėlio ežero sąlą aptikta kelios medinių polių eilės, buitinės keramikos šukės ir maistui naudotų gyvūnų kaulų su kapojimų žymėmis. Šie radiniai rodo, kad Bėlio ežero saloje, pagal keramikos tipą buvo gyventa maždaug Bronzos amžiuje (maždaug 500 pr. Kr.). Taip pat visiems susirinkusiems buvo parodytas filmas apie vykdytus povandeninius tyrinėjimus Bėlio, Bėlaičio ir Sėtikio ežeruose, kurį galite peržiūrėti YouTube įvedę raktinį žodį „Bėlis“.
Atvykusieji į renginį turėjo išskirtinę galimybę pamatyti radinius, iškeltus iš tiriamų ežerų dugno. Projekto vadovas Rokas Kraniauskas pristatė ekskliuzyvinę parodą „Bėlio, Bėlaičio ir Sėtikio ežerų lobynai“. Buvo sudaryta galimybė pirmiesiems pamatyti radinius, eksponuojamus tik renginio metu. Tik vėliau, kuomet bus parašyta mokslinė ataskaita, o radiniai bus perduoti saugoti į Nalšios muziejų, juos konservavus ir restauravus, Švenčionių miesto gyventojai bei svečiai galės pamatyti nuolatinėje archeologinėje ekspozicijoje.
Projektą teikė ir sėkmingai įgyvendino Švenčionių turizmo ir verslo informacijos centras. Projektas finansuotas programos „Tolygi kultūrinė raida“ Vilniaus apskritis, kurią administruoja Lietuvos kultūros taryba bei Švenčionių rajono savivaldybė lėšomis.