Pristatomasis projekto „Bėlio, Bėlaičio ir Sėtikio ežerų mikroregiono tyrimai ir pritaikymas kultūriniam turizmui“ renginys
Švenčionių verslo ir turizmo informacijos centras įgyvendino projektą „Bėlio, Bėlaičio ir Sėtikio ežerų mikroregiono tyrimai ir pritaikymas kultūriniam turizmui“. Projektą finansavo Lietuvos Kultūros taryba bei Švenčionių rajono savivaldybė.
Pirmuoju projekto etapu , birželio – liepos mėnesiais, buvo vykdoma vizuali naujų kultūros paveldo objektų paieška žvalgant ežerų apylinkes ir kultūrinio kraštovaizdžio tyrimai. Pasitelkiant modernius tyrimų metodus – Lidar lazerinio skenavimo duomenis, istorinės kartografijos, ortofotografijų ir aerofotografijų sugretinimus GIS aplinkoje išanalizuota ežerų aplinka, atrinktos potencialios naujų archeologinių objektų vietos. Rugpjūčio – rugsėjo mėnesiais atliktas Bėlio, Bėlaičio ir Sėtikio ežerų sonarinis skenavimas ieškant archeologinio ir istorinio paveldo.
2021 m, gruodžio 10 d. 13 val. projekto vadovas Rokas Kraniauskas su savo komanda pakvietė visus į pristatomąjį projekto renginį „Kokią paslaptį saugo Bėlio sala?“ , kuris vyko Švenčionių Nalšios muziejuje. Renginio metu projekto vadovas skaitė išsamų ir labai įdomų pranešimą, smulkiai nupasakodamas kokios veiklos buvo vykdomos projekto įgyvendinimo metu ir kokių rezultatų jie pasiekė. Susirinkusi auditorija labai įdėmiai klausėsi Roko Kraniausko, nes jo pateikiama informacija daugeliui sukėlė nuostabą ir privertė aikčioti. Po pranešimo, projekto vadovas pakvietė visus į nedidelę kelionę atgal laiku – buvo rodomas video filmas apie tai, kaip iš tiesų buvo vykdomas projektas „Bėlio, Bėlaičio ir Sėtikio ežerų mikroregiono tyrimai ir pritaikymas kultūriniam turizmui“. Žiūrovai pamatė projekto komandos darbą virš vandens ir po juo.
Paspaudę šią nuorodą ir Jūs galite pamatyti šį video filmą:
Bėlio, Bėlaičio ir Sėtikio ežerų mikroregiono tyrimai – YouTube
14 val. visi renginio svečiai buvo pakviesti į čia pat salėje įrengtą ekskliuzyvinę parodą „Bėlio, Bėlaičio ir Sėtikio ežerų lobynai“. Žmonės iš arti pamatė, ką įdomaus ir išskirtinio archeologai, povandenininkai rado šiuose trijuose ežeruose.
Projektas tikrai bus tęsiamas, nes tai, ką aptiko archeologai – negali likti tiesiog gulėti po vandeniu.