virseliui

Projektas ,,Žmogus – Bendruomenė – Tėvynė“

IMG_5142Kiekvienas miestas, miestelis ar net pats mažiausias kaimas turi neretai labai seną istoriją ir žmonių, kurie ją saugo. Tikrai ne  visos jos surašytos knygose ar užfiksuotos filmuose. Ir labai neramu, kad tie žmonės taip ir išeis savo istorijos niekam nepapasakoję.

Pažinti savo kraštą ne tik iš vaizdinės madžiagos yra didelis iššūkis. Reikia leistis į pažintinę kelionę po tą vietą, kur jau daugybę kartų ėjai, bet gal skubėdamas nesidairei, nepagalvojai, kad tas medis turi prasmingą istoriją, o tas upės vingis turi magišką trauką, arba, kad tame sename kaimo name gyveno ypatingi žmonės.IMG_5160

2016-us paskelbus Vietos bendruomenių metais, Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centras inicijavo projektą ,,Žmogus – Bendruomenė – Tėvynė“. Projekto veikla siekiama pabrėžti vietos bendruomenių svarbą didinant gyventojų pilietinį aktyvumą, formuoti bendruomenių plėtrai palankią aplinką ir gerinti viešąją nuomonę apie vietos bendruomenes ir jų veiklą. Tai aktyvus projektas, kuris skatina domėtis, klausti, eiti, veikti, pabandyti. Dalyvavimas projekte leidžia  iš naujo atrasti istoriją, tapti smalsiais savo krašto tyrinėtojais ir kitu aspektu pažvelgti į užmirštus dalykus.

IMG_51642016 m. balandžio 16 d. organizuota išvyka į Magūnų seniūniją. Šiame etape dalyvavo: Berniūnų, Dubingių, Kaltanėnų, Magūnų, Pabradės, Pašaminės, Švenčionėlių, Trūdų bendruomenės.

Švenčionių verslo ir turizmo informacijos centras dėkingas turėdamas galimybę kartu dalyvauti šiame projekte ir tikrai tikime, kad sekančiuose etapuose bendruomenių ratas plėsis.

 

 

Švenčionių verslo ir turizmo informacijos centro informacija